Kasemetsa tee 2, Kostivere, Jõelähtme

Viinavabrik paikneb Kostivere mõisa peahoonest kagus, Jõelähtme jõe ääres. Tegemist on mõisaansamblisse kuulunud majandushoonega, millel on autentsena säilinud 19. sajandi II poolele iseloomulik välisilme, algupärased ehitukonstruktsioonid ja detailid. Viinavabriku hoone on ehitatud 19. saj lõpus ning kantud ehitismälestisena kultuurimälestiste riiklikusse registrisse (Mälestise registri number 2728). Hoone on korrastatud ja konserveeritud. Kinnistu sihtotstarve on 100% ärimaa.
Suur kivihoone, mille kõrge kolmekorruseline osa on laotud paekividest, madalam ühekordne osa maakividest. Viilkatus on kaetud eterniidiga, vihmaveesüsteem puudub. Hoone aknad on erineva kuju ja ruudujaotusega, avade ümbrus on laotud kaarjalt paekividest. I korrusel on 4-ruuduga ja 6-ruuduga aknad, II korrusel on 8-ruuduga aknad, III korrusel on ka 12-ruuduga aknaid. Hoonele annavad omapärase ilme kaks suurt, läbi kahe korruse ulatuvat akent. Kõrge paekivist korsten paikneb viinavabriku kõrval.
Olemas viinavabriku eskiisprojekt hoone restaureerimiseks (autor KAMP Arhitektid) eesmärgiga muuta hoone kasutusotstarvet: endise viinavabriku asemel oleks hoones restoran, hotell ja röstikoda.
Materjaliga saab tutvuda siin: http://kamp.ee/kostivere-viinavabrik/
Käesoleva kuulutuse pildid hoonest pärinevad eskiisprojektist.